BETOPAN DECK

Püskürtme Granit Kaplaması

SprayGranite serisi püskürtme granit kaplama malzemesi içeriğinde doğal granit parçacıkları içeren, akrilik reçine esaslı bağlayıcılı ve su bazlı bir üründür. İçeriğinde boya ve herhangi bir pigment içermez. Rengini tamamen doğal granit ve doğal taş parçacıklarından alır.

Kullanım Alanları 

Granit ve taş dokulu cephe kaplaması düşünülen her türlü otel, alışveriş merkezi, ticaret merkezi, konutlar, vb. gibi yapılarda hem iç hem dış mekânlarda kullanılabilen bir üründür.

 

Karakteristik Özellikleri

 

* Doğal granit kaplamaya benzer bir görüntü oluşturur. Pütürlü yüzeyi ile daha çok yakılmış veya kumlanmış doğal granit kaplamaya benzer.

* Doğal granit kadar sağlam ve zarif bir görüntüye sahiptir.

* Aşınmaya karşı dayanıklı çok sert bir yüzey oluşturur.

* İçeriğinde doğal granit parçacıkları olduğu için renk solmasına karşı mükemmel dirençlidir.

* Son kat olarak uygulanan şeffaf koruyucu tabaka ile hava şartlarına karşı mükemmel direnç gösterir.

* Hafif bir kaplama ürünüdür, binaya doğal granit gibi yük bindirmez. Örneğin 3 cm kalınlığında doğal granit binaya metrekarede yaklaşık 80 kg yük bindirirken SprayGranite serisi kaplamalar en fazla 5 kg yük bindirmektedir. Böylece deprem yüklerinin binaya daha az zarar vermesini sağlar.

* Her türlü dizayna uygundur. Örneğin dairesel kolon kaplamaları duvar kaplaması kadar kolay ve aynı maliyetlerde çıkabilmektedir.

* Cephelerde %100 su yalıtımı sağlar.

* Uygulama hızı mekanik montaj doğal granit kaplamaya göre çok daha hızlıdır.

* Belli oranda elastik bir malzeme olduğu için alt yüzeylerde oluşabilecek çatlakları kaplama yüzeyine aksettirmez. Akrilik reçine esaslı bağlayıcı sebebiyle gündüz-gece sıcaklık farklılarından dolayı oluşacak büzülme-genleşmeye karşı dayanıklıdır.

* Maliyet yönünden doğal granitle karşılaştırıldığında çok daha ekonomik bir malzemedir.

* Kaplama üzerinde kullanılacak son kat koruyucu malzemenin cinsine göre 10-15 yıla kadar malzemenin dış hava şartlarına karşı dökülme-bozulma garantisi vardır. Bu periyodun sonunda son kat şeffaf koruyucu malzemenin tekrar kaplama üzerine uygulanması ile garanti süresi yine aynı şekilde uzamaktadır.